16 C
Brno
Pondělí, 20 března, 2023

Internet jsme nechali vyhnit

Microsoft se učí využívat WindowsNová verze Windows...

Facebook je stát, tvrdí Trump v nové žalobě

Čína šlape po vlastních obrechZa poslední týdny...

S deepfake omladil Luka Skywalkera. Video má dva miliony vidění

Známou tvář přilepí na cizí tělo. O...

Vánoční dárky objednávejte v předstihu

Pokud nemáte rádi tlačenice v obchodech a nekonečné čekání ve frontách před pokladnami, internet může být zajímavou alternativou pro vánoční nákupy. Prodejci jsou schopni zabalit zboží do dárkových balení a pokud je požádáte, fakturu odešlou na jinou adresu.

Tyto služby využívají hlavně ti, co odcestovali do zahraničí a před koncem roku si vzpomenou na své rodiny, které zanechaly na Slovensku.

Internetové nákupy žádají malý předstih. Obzvláště v případě, je-li nákupní sezóna v plném proudu. Pružnost obchodu záleží na tom, zda má provozovatel internetového obchodu sklad zboží a zda je vámi zvolený produkt k dispozici. Obecně platí v průběhu roku pravidlo, že od doby objednávky po doručení balíčku uběhnou 3 až 4 dny.

Vyřízení objednávky s vyskladněním zboží trvá přibližně 24 hodin, doručení 2 nebo 3 dny v závislosti na smlouvě mezi elektronickým obchodem a spediční společností. Využijete-li levnější služby doručení prostřednictvím České Pošty, čekání se může prodloužit.

Provozovatelé internetových obchodů však upozorňují na to, že v předvánočním návalu se stává, že objednávka není vyřízena na jejich straně včas, takže je lepší počítat se zpožděním a připravit si 7 denní rezervu. Uvážíme-li, že poslední pracovní den, v který budou před svátky spediční firmy doručovat zásilky je 23. prosinec, objednat byste měli zboží nejpozději do šestnáctého.

Zapomnětlivci a ti, co shánějí dárky na poslední chvíli mají možnost dohodnout se v některých internetových obchodech telefonicky o osobním vyzvednutí. To je ve většině případů možné uskutečnit v den následující po objednávce. Takovou službu nabízí v Bratislavě například prodejna Mall.sk stejné služby nabízí i Nay či Datart. Podmínkou je však dostupnost zboží ve vámi zvolené pobočce.

Neexistuje žádný mechanismus, který by garantoval doručení zboží před termínem Vánoc. Můžete se tedy chránit jediným způsobem. Zvolíte způsob úhrady na dobírku, pokud bude zboží doručeno pozdě, jednoduše jej nepřeberete. Nikdo vás nepřinutí abyste tak učinili.

Reviews

Další články autora