16 C
Brno
Pondělí, 20 března, 2023

Internet jsme nechali vyhnit

Microsoft se učí využívat WindowsNová verze Windows...

Facebook je stát, tvrdí Trump v nové žalobě

Čína šlape po vlastních obrechZa poslední týdny...

S deepfake omladil Luka Skywalkera. Video má dva miliony vidění

Známou tvář přilepí na cizí tělo. O...

Trik, který vám ušetří peníze při nákupu z USA

Nakupování v USA má svá specifika. Někteří prodejci odmítají odesílat zboží za hranice státu a jiní neumí najít levný způsob doručení, který by zámořské zásilky neprodražil. Najdou se i takoví, co odmítnou vaši kreditku jen proto, že jste ze Slovenska. Existuje však služba, která dokáže překonat všechny bariéry.

Pokud máte v USA přátele, internetové nákupy jsou hračkou. Zboží necháte doručit na jejich adresu a oni se postarají o to, aby se k vám zboží dostalo nejlevnější cestou. Pokud je nemáte, o pomoc můžete požádat firmu Shipito. Působí na americkém trhu a stojí za ní podnikatel z Čech.

Základní službou je přeposílání zásilek. Poté, co vám Shipito přidělí virtuální adresu, nákup si můžete nechat zaslat do Kalifornie. Jakmile zásilka dorazí, firma se postará o to, aby ji odeslala na Slovensko za rozumnou částku. Zda půjde o jednorázovou akci, nebo si zajistíte měsíční či roční předplatné služeb je pouze na vás. Je to, jako byste měli inteligentní P.O.BOX. S tím rozdílem, že zásilky si nemusíte chodit vyzdvihovat, ale docestují až k vám. Výhodou je, že většina internetových obchodů doručuje na území USA zásilky bezplatně nebo za poplatek, který je zcela zanedbatelný.

Výraznějších úspor lze dosáhnout při nákupech v různých internetových obchodech současně. Poté, co se balíčky ocitnou ve skladu Shipito, pracovníci je za poplatek přebalí do jediného balíku, který s jednotným tarifem přepošlou na domácí adresu zákazníka. Které zásilky je třeba zdržet a které vzájemně zkombinovat si klient určí sám. Není třeba se obávat, zda dorazí všechny balíčky bez újmy a zda se některé neztratí. Pokud budou v jedné společné krabici, riziko klesá. Dostupná jsou i speciální balení pro citlivou elektroniku či zboží, které vyžaduje při přepravě speciální pozornost.

Doplňkovou službou jsou asistované nákupy, při kterých Shipito zařídí i koupi zboží. To je výhodné v situacích, kdy obchodník kreditní kartu vystavenou na Slovensku odmítá. Vy zaplatíte zprostředkovateli a on vypořádá platbu u obchodníka.

Reviews

Další články autora