16 C
Brno
Pondělí, 20 března, 2023

Internet jsme nechali vyhnit

Microsoft se učí využívat WindowsNová verze Windows...

Facebook je stát, tvrdí Trump v nové žalobě

Čína šlape po vlastních obrechZa poslední týdny...

S deepfake omladil Luka Skywalkera. Video má dva miliony vidění

Známou tvář přilepí na cizí tělo. O...

Sociální pojišťovna zveřejnila kalkulačku pro výpočet 14. důchodu

Důchod v prosinci pojišťovna vyplatí automaticky, není třeba o tuto dávku žádat.

Sociální pojišťovna připravila pro příjemce důchodu kalkulačku na výpočet částky takzvaného 14. důchodu. Ta je již zveřejněna na její webové stránce.

Kalkulačka umožňuje zápis iv jiné měně než euro, zajistí přepočet na euro, přičemž se částka důchodu v eurech zaokrouhluje na nejbližší eurocent dolů, uvedla ve čtvrtek Sociální pojišťovna.

„Použití kalkulačky je jednoduché. Pobíratel důchodu do ní vepíše částku důchodu, respektive jednotlivých důchodů, které pobírá. .

Sociální pojišťovna vyplatí tzv. pojišťovnu. 14. důchod v prosinci 2022 automaticky, není třeba o tuto dávku zvlášť žádat. Maximální částka 14. důchodu v prosinci 2022 bude 210 eur. Tuto částku obdrží příjemci s důchodem v částce 234,42 eura a nižším.

Pobíratelům důchodu v rozpětí od 234,43 eura do 928,86 eura se částka 14. důchodu bude snižovat až do minimální částky 35,01 eura. Nejnižší částku 35 eur dostanou příjemci s důchodem od 928,87 eura a vyšším.

Pro přepočet důchodu z ciziny se použije referenční směnný kurz určený Evropskou centrální bankou nebo Národní bankou Slovenska, který je platný 1. října 2022.

Reviews

Další články autora