16 C
Brno
Pondělí, 20 března, 2023

Internet jsme nechali vyhnit

Microsoft se učí využívat WindowsNová verze Windows...

Facebook je stát, tvrdí Trump v nové žalobě

Čína šlape po vlastních obrechZa poslední týdny...

Fed již počtvrté za sebou zvýšil referenční úrokovou sazbu

Fed zvýšil sazbu o 0,75 procentního bodu. Federální...

S deepfake omladil Luka Skywalkera. Video má dva miliony vidění

Známou tvář přilepí na cizí tělo. O technologii deepfake často slýcháme v negativním významu. Tváře žen se bez jejich vědomí ocitají v pornu, politici otevírají ústa a říkají to, co reálně nikdy neřekli.

Jeden youtuber tuto technologii využívá pro dobré cíle a upravuje jí různé filmové scény. Uživatel se jménem Shamook opravil také scénu z finále druhé série seriálu Mandalorian, ve které se objevil mladý Luke Skywalker.

Video má od prosince již více než dva miliony vidění a jeho tvůrce nejen díky němu získal práci v produkční společnosti Lucasfilm, která je známá zejména sérií filmů Hvězdné války.

Herec Mark Hamill má už téměř sedmdesát let, svoji známou Star Wars postavu proto nemohl ztvárnit bez úprav. Tvůrci seriálu jej omladili pomocí vizuálních efektů. Omlladlý Luke měl však své chybičky a právě ty opravil youtuber Shamook.

Omlazení pomocí vizuálních efektů využívá digitální úpravu záběrů a počítačovou grafiku. Výsledek je často kostrbatý. Tuto techniku ​​využil například i Martin Scorsese ve filmu Irishman, kde omladil Roberta De Nira, Al Pacina a Joea Pesciho o desítky let (i tento film Shamook opravil).

Deepfake naproti tomu pracuje na základě umělé inteligence, která se naučí, jak někdo vypadá z tisíců různých záběrů. Výsledky jsou velmi přesvědčivé, což se ukázalo také na upravené scéně z Mandaloriana.

Reviews

Další články autora