5.2 C
Brno
Středa, 21 února, 2024

Zlato: lesk, který překonává čas

Zlato, prvek obklopený mystikou a touhou, je...

Šroubové kompresory aneb jaké jsou jejich hlavní výhody?

Šroubové kompresory se stávají stále oblíbenější volbou...

Internet jsme nechali vyhnit

Microsoft se učí využívat WindowsNová verze Windows...

Mateřská společnost Facebooku Meta plánuje podle Wall Street Journal propustit tisíce lidí

Oficiální oznámení o propouštění by mělo přijít ve středu.

Americká firma Meta Platforms, mateřská společnost Facebooku, plánuje tento týden oznámit hromadné propouštění tisíců zaměstnanců, uvedl ekonomický server The Wall Street Journal.

Oficiální oznámení by podle Wall Street Journal mělo přijít ve středu a bylo by prvním velkým propouštěním v osmnáctileté historii společnosti.

Meta měla ke konci září 87 tisíc zaměstnanců. Vedení firmy už začátkem minulého týdne pracovníky vyzvalo, aby zrušily služební cesty, které nejsou nevyhnutelné, píše Wall Street Journal s odvoláním na interní zdroje ve firmě.

Zisk Mety klesl ve třetím čtvrtletí meziročně o více než polovinu na 4,4 miliardy dolarů, tržby se snížily o čtyři procenta na 27,7 miliardy dolarů. Společnost navíc varovala před růstem nákladů a oznámila, že ztráty v divizi, která má na starosti vývoj virtuálního světa metaversu, se příští rok zrychlí.

Podnikání firmy ohrožuje řadu problémů, mezi něž patří silná konkurence firem Tiktok či Amazon na trhu s reklamou. Tržby podniku negativně ovlivnily i změny společnosti Apple v ochraně osobních údajů v operačním systému iOS.

Meta stejně jako mnohé další technologické firmy zažila během dvou let pandemie covidu-19 prudký růst. V letech 2020 a 2021 najala celkem 27 tisíc nových pracovníků a dalších více než 15 tisíc lidí zaměstnala letos, píše Wall Street Journal.

Plánované propouštění zaměstnanců firmy Meta by bylo velké, ale zdaleka nedosáhne měřítko výpovědí ve společnosti Twitter. Ta se po nedávném převzetí Elonem Muskem rozloučí s polovinou zaměstnanců.

Reviews

Další články autora